Duşakabin Montajı

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır, Duşakabin montaj teknikleri ve uygulama detayları. Cam duşakabin montajı, ehil ya da ehliyetli kişiler tarafından uygulanmalı, montaj sırasında kurulum ve montaj sonrası kullanım güvenliği açısından montaj ve kullanma talimatları okunmalı ve yerine getirilmelidir. Gerekirse müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Güvenlik ve kullanım detayları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

İnternetten online olarak vermiş olduğunuz siparişler demonte olarak kapıya teslim edilmektedir. İşin uzmanı değilseniz montaj yapmakta zorluk yaşayabilirsiniz. İstanbul içi siparişlerinizde firmamızın uzman ekipleri Montaj hizmeti vermektedir. Diğer illerden verilen siparişlerde ürün kargo ile kapınıza teslim edilmekte ve montaj sizin tarafınızdan yaptırılmaktadır.

DUŞAKABİN MONTAJI İÇİN ARAYINIZ

Tel: 0535 769 35 06

RAYLARIN SABİT PANELE TAKILMASI

Raylar sabit panellerden herhangi birine alt ve üst kısımlardan takılır. Takma işlemi sırasında raylar ve sabit panel profillerinin u kesitli tarafları birbirine denk getirilir.

KAPILARIN TAKILMASI

Bir tarına sabit panel takılı olan raylara kapılar mıknatısları karşılıklı gelecek şekilde takılır. Tekerlekler rayların içine girer. Daha sonra diğer sabit panel takılır.

KABİNİN DUVAR DİKMELERİNE TUTTURULMASI

Yerde birleştirilen kabin monte edilmiş olan duvar dikmelerine tutturulur. Vidalama yapmadan önce duvarın terazisi kontrol edilir. Eğer duvarın terazisinde bir bozukluk varsa sabit panel ve duvar dikmesi payları kullanılarak kabinin düz durması sağlanır.

Örneğin; duvarın zemin ile olan açısı 90 dereceden büyükse duvar dikmesi bu şekilde monte edilir. Fakat sabit panel düz olacak şekilde duvar dikmesine tutturulur. Sabit panel üsten duvar dikmesine hemen hemen girmezken alt taraftan tamamıyla duvar dikmesinin içine girmesi gereklidir. Böylece sabit panelin dik durması sağlanmış olur. Bu şekilde yapılmaz ise kapılar düzgün kapanmaz.

VİDALAMA VE SİLİKONLAMA

Vidalama kabinin iç tarafından yapılmalıdır. Paketten çıkan kısa profil vidaları kullanılmalıdır. Vida ile sabit panel duvar dikmesine, vida ile ray sabit panele tutturulmalıdır. Aynı işlem sağ üst, sağ alt, sol üst, sol alt bölgeler içinde yapılmalıdır.

Vidalama işlemi bittikten sonra kabinin duvar ve küvetle arasında kalan boşluklar silikon ile izole edilir.