Sineklik Çeşitlerimiz

Güzel ülke Türkiye’miz yazın güzel yaşandığı ülkelerden birisidir. Hem yeşilliği, hem temiz doğasına rağmen doğanın vazgeçilmez canlılarından olan sinekler geceleri canımızı ciddi manada sıkmaktadırlar. Sineklerden korunmak için çeşitli kimyasallar kullanmak bir çözüm olabilir ama sağlığımızı ciddi tehlikeye sokabilirler. Yada en azından sağlığımızı kimyasallara emanet etmek hiç akıllı bir çözüm değil.

Sineklerden korunmanın en akıllı çözümü sürekli açık kalan pencere ve kapılarımıza sineklik takmak. Sineklikler evinizin, işyerinizin içindeki sineğe çözüm olamazlar ama dışarıdan içeriye sinek girmesini nerdeyse kesin oranda önlerler. Böylece özellikle geceleri uykunuza eziyet olan bu canlılardan kendinizi koruyabilirsiniz.

Sineklik Siparişi ve Montajı

Ensar Konteyner ve Prefabrik sizlere sineklik teminini ve aynı zamanda adresinizde montaj imkanı sunuyor. 2008 yılından beri PVC pencere, kapı ve sineklik çözümlerinde sizlerin hizmetinizdeyiz.

Alo Sipariş Hattı: 0535 769 35 06
E-posta: ensarkonteyner@gmail.com

Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Var olan PVC pencere veya kapıların dış tarafından uygulanarak kullanılırlar. Pratik, menteşeli, plise, stor ve sürme sineklik sistemleri vardır. Narin sistemler olduklarından, kullanılmasında hassasiyet gerektirirler. Pratik ve menteşeli sineklik sistemlerinin yılın belli dönemlerinde sökülüp takılabilmesi mümkündür. Sökülüp-takılma veya kullanım kolaylığı bakımından en avantajlı sistem stor sineklik sistemleridir.

Plise Sineklik

Plise çeşitleri tam bir yenilik olup özellikle balkon kapıları, cam balkon Fransız balkon ve dışa açılan kapılar için ideal bir üründür. Plise modelin açılıp kapanma şekli oldukça basittir. Plise Sinekliğin açılıp kapanma şekli oldukça basittir. Lise Sineklik Tek parmağınız ile açılıp kapanabildiğinden çocuklar için çok büyük bir kolaylıktır. Açıldığında yer işgal etmediğinden her türlü kapılarda kullanabilirsiniz. Plise Sineklik Kasa olarak 15 x 40 alüminyum profil ile yapılır panjur montaj problemi olan pencereler için 15 x 28 özel profil ile de aynı özelliklerde Plise Sineklik üretebilmekteyiz. Sinekliğin en önemli yeri olan tül katlama yerlerinden açılıp kapanma ve dış etkenlerden dolayı en çok yıpranan kısmı olduğundan dolayı üretimi (ALMANYA’DA) yapmaktadır. Plise Sineklikler içinde renk alternatifi Stor Sineklik modelimizde olduğu gibi 12 renk stoktan teslim ve yine istenen RAL renklerinde boyama imkanına sahibiz.

Menteşeli Sineklik

Her pencereye ve kapıya uyan türdür. Özellikle giriş ve çıkışı fazla olan yerlerde tercih edilmesi kullanım açısından doğru bir karar olur. Menteşeli sineklik ekonomik bir sineklik modeli olup temizliği kolay kullanımı rahattır. Menteşeli sineklik kasalı ve kasasız modelleri mevcuttur. Menteşeli sineklik profil ölçüleri 17 x 25 ve 17 x 42 olarak tasarlanmıştır. Menteşeli sineklik aksesuarda değişiklik sayesinde tak-çıkar modeli haline dönüşebilir. Menteşeli sineklik, kullanım yerine bağlı olarak pencere ve kapılarınızda çözüm üretir. Menteşeli sineklik kullanılacağı zaman yerine takıp istediğinizde çıkarıp muhafaza edebilirsiniz. Menteşeli sineklikteki kanat ve kapıların yanı sıra çift kanat ve kapılarınızda da kullanabilirsiniz. Menteşeli sineklik modellerde kanatlar için 17×25 profil, kapılar için 17×52 kalınlığında profillerden üretilir.

Stor Sineklik

Günümüzde pencerelerde dikey, kapılarda yatay Stor modeller tercih edilmektedir. Opsiyonel olarak tavsiye edilen yay frenleme sistemi ile, dikey Stor modelinde alt kilitten kurtulduktan sonra yukarıya doğru yavaşça açılır. Sineklik tülü ve borusunun oluşturduğu ruloyu 42 mm boyutlarındaki dayanıklı extrude alüminyum kutu gizler. Stor sineklik sistemlerimiz herhangi bir kimyasal madde içermez. Stor sineklikler; istenilen RAL renk seçenekleriyle (film kaplama) tüm ortamlara uyum sağlayabilir. Kullanım rahatlığı bakımından tavsiye edilen frenleme sistemi ile dikey stor sineklik alt kilit açıldıktan sonra elle kontrol etmeksizin yukarıya doğru yavaşça açılır. Görünümü şık olan bu sineklikler doğru kullanıldığı takdirde çok uzun ömürlü olurlar. Yatay stor sineklikte tül bitim lameli profiline özel makara sayesinde uray profil üzerinde yatay hareket ederken problem çıkarmadan ilerler. Mıknatıs yardımı ile bağlantı sağlar. Stor sineklik, pencerelerinizde istendiğinde kapatılıp açabileceğiniz kullanım kolaylığı olan bir sistemdir.

Sürgülü Sineklik, Sürme Sineklik

Sürme (sürgülü) sineklik pvc + alüminyum pencere ve kapılarda dışarıdan monte edilir. Sürme (sürgülü) sinekliklerin en önemli özelliği rulmanlar üzerinde çalışmasıdır. Kullanım kolaylığı sağlar ve yer kaplamaz.

Sürme (sürgülü) sineklik sistemi, mevcut sineklik sistemleri ile karşılaştırıldığında birçok avantaja sahiptir. Sürme (sürgülü) sineklik sistemi, her tip sistemin (içe açılım, sürme…) Üzerine bağımsız olarak monte edilebilmektedir sürme (sürgülü) sineklik sistemi, kanat profili, orta kayıt profili ve iki farklı ray profilinden oluşmaktadır.

Çift kanat sürme kasa için sineklik ray (38 mm), tek kanat sabit sürme kasalarda ise, sineklik ray (22 mm) kullanılmaktadır. Sürme (sürgülü) sineklik sistemi, üretim detaylarına uygun olarak çift fırça uygulaması ile sinek ve diğer haşerelerin geçişini kesinlikle engeller.

Alo Sipariş Hattı: 0535 769 35 06
E-posta: ensarkonteyner@gmail.com

Pencere Sineklikleri Fotoğraf Galerisi